شرایط استارت آپ ویزا

 جهت اقدام به مهاجرت و دریافت اقامت دائم از طریق برنامه مهاجرتی استارتاپ ویزا، نیاز به داشتن شرایطی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

  • شرط اول و اصلی در این فرایند وجود پروژه استارت آپ خاص و مورد تایید مراکز تایید شده وسط اداره مهاجرت کانادا می باشد.

  • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با شرکت در آزمون (IELTS (General  با حداقل سطح معادل CLB5 و یا مدرک زبان فرانسه TEF Canada با حداقل سطح NCLC 5 

IELTS Test results for each ability

Speaking Writing Reading Listening CLB LEVEL
5 5 4 5 5
  •  شرط دیگر در این فرایند اثبات تمکن مالی می باشد. در واقع اداره مهاجرت از این طریق قصد دارد اطمینان حاصل کند که فرد متقاضی سرمایه لازم برای گذراندن یک سال اول زندگی خود و خانواده خود را دارا می باشد. لازم به ذکر است این مبالغ به هیچ نهاد یا شخصی پرداخت نمیشه و صرفا باید مدارکی که نشان دهنده وجود این مقدار دارایی می باشد ارائه شود.

در جدول زیر میزان سرمایه لازم برای اثبات تمکن مالی به نسبت تعداد افراد خانواده ذکر شده است. (ارقام به دلار کانادا می باشد)

تعداد اعضا خانواده حداقل سرمایه برای 1 سال
1 نفر $12,960
2 نفر $16,135
3 نفر $19,836
4 نفر $24,083
5 نفر $27,315
6 نفر $30,806
  • تحصیلات: شرط بعدی که میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم، حداقل مدرک تحصیلی برای اقدام به دریافت استارت آپ ویزا می باشد. نکته مهم در این مورد این هست که اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای تحصیلات شرط خاصی را اعلام نکرده است. اما با توجه به تجربه کارشناسان شرکت ونتیج وجود تحصیلات تکمیلی در فرایند پذیرش موثر می باشد. بنابراین شرکت ونتیج تنها اقدام به پذیرش متقاضیان با حداقل مدرک لیسانس می نماید.