• 1175
  • 178 مرتبه
مساله لوازم برقی در کانادا

مساله لوازم برقی در کانادا

1400/08/03

با توجه به تفاوت ولتاژ برق شهری کشور کانادا با ایران همواره افرادی که تازه از ایران به مقصد کانادا مهاجرت کردن با مساله عدم تطابق ولتاژ برخی وسایل برقی که از ایران همراه خود می برند مواجه می شوند. بنابر این تازه مهاجران یا افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید به نکاتی در این زمینه توجه کنند.

بر خلاف ایران که ولتاژ برق شهری 220 ولت است، ولتاژ برق شهری کانادا 110 ولت است. بنابراین اگر روی آداپتور و یا دستگاه برقی در قسمت ولتاژ ورودی 110-220 نوشته شده باشد شما مشکلی بابت استفاده از آن دستگاه در کانادا ندارید و بدون کار خاصی می توانید از آن وسایل استفاده کنید و تنها لازم است از تبدیل دوشاخه تیغه ای استفاده کنید.

معمولا وسایلی مانند لپ تاپ، ریش تراش و دوربین عکاسی ورودی برق 110-220 دارند و به راحتی میتوانید از آنها در کانادا استفاده کنید.

اما اگر دستگاه برقی شما فقط از برق 220 ولت پشتیبانی می کند و شما قصد دارید آن را همراه خود به کانادا ببرید، باید به فکر به کار گیری یک ترانس مبدل 110 به 220 باشید و یا اگر دستگاه دارای آداپتور هست می توانید آداپتوری که تمام مشخصاتش از جمله جریان برق مطابق آداپتور دستگاه شما است اما فقط برق ورودی آن 110 است؛ تهیه کنید.

فایل های پیوست