معرفی استارت آپ ویزا کانادا

 

ویزای استارت آپ یا برنامه استارت آپ یکی از برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا می‌باشد که در قبال راه اندازی یک استارت آپ (جهت آشنایی با استارت آپ اینجا کلیک کنید) در این کشور به افراد متقاضی و خانواده آن ها (همسر و همچنین، فرزندان زیر 22 سال) به صورت مستقیم اقامت دائم کانادا اعطا می‌شود.
در واقع دولت کانادا در جهت توسعه اقتصاد و کسب و کارهای این کشور، برای تیم های خلاقی که مالک پروژه استارت آپ هستند و می توانند نامه حمایتی (Letter of support) را از مراکز منتخب اداره مهاجرت دریافت کنند، اقامت دائم کانادا اختصاص می دهد.
این برنامه مهاجرتی چند سالی بیشتر از شروع آن نمی گذرد و نسبت به دیگر روش‌های مهاجرتی کانادا جدیدتر می‌باشد. هدف دولت کانادا از ایجاد این بستر، جذب کارآفرینان از سراسر دنیاست.
بسیاری افراد در برخورد اول با توجه به اینکه مالک استارت آپ مناسبی نیستند، خود را مشمول شرایط این نوع ویزا در نظر نمی گیرند و به همین دلیل از آن به سادگی عبور می‌کنند. این درحالیست که با کمک کارشناسان VGS ، امکان اخذ اقامت دائم برای بسیاری از افراد با طیف وسیعی از مهارت ها و سوابق کاری فراهم شده است. شما نیز می توانید از طریق تماس با مشاوران ما جهت بررسی شرایط خود و استعلام هزینه اقدام نمایید و یا با
ثبت درخواست مشاوره رایگان(اینجا کلیک کنید) منتظر تماس کارشناسان ما باشید.
همانگونه که ذکر شد، شرط اصلی برای اقدام از طریق این برنامه مهاجرتی وجود یک پروژه استارت آپ قوی و قابل قبول است
(جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ اینجا کلیک کنید). بدین منظور، شرکت ونتیج با سابقه طولانی در اکوسیستم استارت آپی کانادا و اجرای پروژه های پیشرفته و مرتبط با فناوری در حوزه های گوناگون و توسعه کسب و کارهای متنوع؛ پس از بررسی سوابق شغلی و مهارت متقاضیان، پروژه هایی متناسب با تخصص آن ها آماده کرده و جهت گرفتن تاییدیه ها اقدامات لازم را انجام می دهد.
شاید برای شما این سوال پیش آید که دلیل اعطا این امتیاز به افراد در ازای یک پروژه استارت آپ که هنوز در اول راه تجاری خود هست چه سودی برای کشور کانادا دارد، که اقامت دائم یا PR به مالکان این پروژه خواهد داد؟! اقامتی که افراد زیادی از سراسر دنیا آرزو آن را دارند.
پاسخ این سوال این هست که کشور کانادا با داشتن اقتصاد پویا و آینده نگر همواره در تلاش هست که از نیروهای متخصص، خلاق، زبده، کارآفرین، خوش فکر و با پشتکار و همچنین فناوری های نو؛ برای توسعه اقتصادی و در نهایت رشد کشور خود استفاده کند. بنابراین این امتیاز بزرگ، یعنی حق اقامت دائم کانادا را به مجریان پروژه های استارت اپ قوی خواهد داد.

 

توجه: لازم به ذکر است که بر خلاف برخی روش های دیگر مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی به کانادا ، ویزای ورک پرمیت و...، که منجر به دریافت ویزای موقت کاری یا تحصیلی می شوند؛ برنامه مهاجرتی استارت آپ ویزا کانادا به صورت مستقیم به دریافت اقامت دائم یا PR کل خانواده منجر خواهد شد. به همین دلیل بررسی پرونده های استارت آپ ویزا در اداره مهاجرت با دقت و حساسیت بالایی صورت می پذیرد، بنابراین این کار نیاز به تجربه و تخصص بالا مشاوران و وکلای مهاجرت دارد تا پرونده ای قابل دفاع و تخصصی ارائه شود که بتواند نظر آفیسر اداره مهاجرت را جلب کند.

سوال: ویزای مهاجرتی استارت آپ کی به اقامت تبدیل می شود؟

پاسخ: بعد از تایید پرونده شما در اداره مهاجرت، در پاسپورت شما مهر ویزای مهاجرتی درج می شود که با این ویزا اقدام به ورود به کانادا می کنید. در بدو ورود به کانادا یعنی در یکی از فرودگاه های کشور کانادا، اقامت دائم شما شروع خواهد شد و حدودا یک ماه بعد کارت اقامت دائم شما صادر و به شما تحویل داده می شود.

 

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما، میتوانید با ثبت درخواست مشاوره رایگان منتظر تماس کارشناسان ما باشید.(اینجا کلیک کنید)