آشنایی با انواع منزل مسکونی در کانادا

در فرآیند مهاجرت به کانادا، فارغ از اینکه از چه روشی برای ورود به کانادا استفاده کردید با یک مساله مهم مواجه خواهید بود که آن هم مساله محل سکونت می باشد. مسکن در کنار شغل، خوراک و پوشاک جزء مسائل اصلی زندگی به خصوص در زمان مهاجرت است و به همین دلیل لازم است قبل از ورود به کانادا مهاجران اطلاعات لازم در مورد این مسائل را داشته باشند تا بعد از ورود به کانادا سردرگم نشوند و برای تامین این موارد وقت کمتری صرف کنند.
به طور کلی محل سکونت در کانادا به دسته تقسیم می شوند:

1.    آپارتمان (Apartments)
2.    خانه (House)

 

آپارتمان (Apartments)
آپارتمان ها با توجه به شرایطی مانند امکانات،قوانین زندگی،قیمت و امنیت به دو دسته زیر تقسیم می شوند:


1.    آپارتمان های اجاره ای (Rental)
2.    کاندو یا کاندومینیوم (Condominium)


تفاوت اول کاندو و آپارتمان های اجاره ای در مالکیت آنها است، در واقع مالک کاندو یک شخص حقیقی است اما مالک آپارتمان های اجاره ای یک شرکت حقوقی است. از دیگر تفاوت های این دو نوساز تر بودن، مدرن تر و گران تر بودن کاندو ها نسبت به آپارتمان های اجاره ای است و اینکه معمولا کاندو ها از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار هستند.
با توجه به اینکه آپارتمان های اجاره ای توسط شرکت مدیریت می شوند معمولا شرکت دفتری داخل ساختمان جهت رسیدگی به امور ساختمان و حل مشکلات ساکنین دارد.


خانه (House)


1.    خانه مستقل (Detached Houses)
2.    خانه نیمه مستقل (Smi-detaced Houses)
3.    خانه شهری (Townhouses)

 

خانه مستقل (Detached Houses):
خانه ای که از اطراف به هیچ خانه ای نچسبیده باشد و معمولا حیاط در جلو و عقب خانه هست، خانه مستقل یا همان خانه ویلایی می گویند.


خانه نیمه مستقل (Smi-detaced Houses):
خانه مستقلی که از یک سمت با دیوار مشترک به خانه دیگری متصل است و هر دو خانه از بیرون یک خانه به نظر می رسند اما با یک دیوار مشترک از یکدیگر تفکیک شده اند، خانه نیمه مستقل نام دارد. هر کدام از خانه ها ورودی مجزا دارن؛ به همین دلیل نیمه مستقل نام دارند.


خانه شهری (Townhouses):
خانه های شهری به خانه هایی گفته می شود که از دو طرف با یک دیوار مشترک با خانه های دیر متصل هستن که البته خانه های سر نبش که فقط از یک طرف متصل هستند هم در همین دسته هستند.

 

نکاتی در مورد اجاره ی خانه در کانادا:
بهترین زمان برای اجاره خانه توسط افراد تازه وارد بین ماه های آوریل تا ژوئن است. البته ناگفته نماند که در تمام طول سال امکان اجاره خانه وجود دارد. یکی از مواردی که افراد تازه وارد جهت اجاره خانه در کانادا باید در نظر داشته باشند، معمولا صاحب خانه ها قبل از قرارداد توانایی پرداخت و عدم بدهی به صاحب خانه های قبلی را بررسی می کنند تا از توانایی پرداخت شما اطمینان حاصل کنند. اما برای افراد تازه وارد که سابقه مالی و اسکان قبلی در کانادا ندارند راه حل دیگری برای این امر وجود دارد که یا معرفی یک ضامن است یا پیش پرداخت اجاره چند ماه در ابتدا می باشد.
در ادامه چند وب سایت معتبر جهت اجاره خانه در کانادا معرفی می شود:
•    www.rentals.ca
•    www.Condos.ca
•    www.craigslist.org
•    www.realtor.ca
•    www.kijiji.ca


 اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی استارت آپ ویزا را با ما تجربه کنید.
  www.VGSgroup.ir

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان، میتوانید با ثبت درخواست مشاوره رایگان منتظر تماس کارشناسان ما باشید.(اینجا کلیک کنید)