اخذ ویزا برای والدین افراد مقیم کانادا


 همواره یکی از دغدغه های افرادی که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند، پیوندهای عاطفی با خانواده به خصوص پدر و مادر هست به گونه ای که گاهی این افراد با تصور سختی های دوری از والدین از مهاجرت خود صرف نظر می کنند.
با توجه به این مساله کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و مهاجر پذیر در سطح جهان، برنامه ای را تدارک دیده است تا افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند بتوانند برای دریافت ویزای والدین اقدام کنند. می توان گفت یکی از راه ها برای مهاجرت همراه پدر و مادر به طور غیر همزمان است. 
سه نوع ویزا برای حضور والدین افراد مقیم دائم کانادا وجود دارد که از بین آنها سوپر ویزا مناسب ترین می باشد:
1.    ویزای توریستی سینگل کانادا
2.    ویزای توریستی مولتی کانادا (ویزای مالتیپل کانادا یا ویزای 5 ساله)
3.    سوپر ویزا یا ویزای والدین

 

1. ویزای توریستی سینگل: افراد با داشتن این ویزا میتوانند حداکثر به مدت 6 ماه در خاک کانادا حضور داشته باشند. نکته دیگر در مورد این ویزا این است که افراد با این ویزا فقط یک بار می توانند وارد کانادا بشوند.
2. ویزای مولتی: افراد با داشتن این ویزا میتوانند در مدت اعتبار پاسپورت(5 سال مدت اعتبار پاسپورت ایرانی) بدون محدودیت به کشور کانادا سفر کنند و هر بار حداکثر تا 6 ماه در کانادا ساکن باشند.
3. سوپر ویزا یا ویزا والدین: اداره مهاجرت کانادا جهت تسهیل ورود و اسکان والدین(پدرو مادر، پدربزرگ و مادربزرگ) افرادی که اقامت دائم کانادا (PR) را دارند سوپر ویزا را تدارک دیده است. بدین ترتیب والدین افراد مقیم دائم کانادا با داشتن این ویزا می توانند به مدت 2 سال به صورت متوالی بدون نیاز به خروج از کانادا یا تمدید ویزا در کانادا سکونت داشته باشند. اعتبار سوپر ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت می باشد و این زمان بسته به اعتبار پاسپورت می تواند تا 10 سال باشد.
لازم به ذکر است که سوپر ویزا هم مانند ویزا توریستی به دو نوع سینگل و مولتی تقسیم می شود. در واقع با سوپر ویزای سینگل فقط یک بار در مدت اعتبار می توان وارد کانادا شد اما با سوپر ویزای مالتیپل به دفعات بدون نیاز به تمدید ویزا می توان وارد خاک کانادا شد. 


افراد واجد شرایط دریافت سوپر ویزا:
تمام افرادی که فرزندان یا نوه های آنها اقامت دائم کانادا را دارند می توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. با توجه به محدود بودن روش های دریافت اقامت دائم کانادا، یکی از مناسب ترین روش های مهاجرتی که مستقیم به دریافت اقامت دائم یا PR منجر می شود؛ برنامه استارت آپ ویزا کانادا می باشد که شما پس از دریافت اقامت و ورود به کانادا فوراً می توانید برای دریافت سوپر ویزای والدین خود اقدام کنید.