شرایط استارت آپ ویزا

 جهت اقدام به مهاجرت و دریافت اقامت دائم از طریق برنامه مهاجرتی استارتاپ ویزا کانادا، نیاز به داشتن شرایطی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ:

 ● استارت آپ تایید شده:

شرط اول و اصلی در این فرایند وجود پروژه استارت آپ خاص و مورد تایید مراکز معرفی شده توسط اداره مهاجرت کانادا می باشد.

 ● مدرک زبان:

دارا بودن مدرک زبان انگلیسی با شرکت در آزمون (IELTS (General  با حداقل سطح معادل CLB5 و یا مدرک زبان فرانسه TEF Canada با حداقل سطح NCLC 5 

IELTS Test results for each ability

Speaking Writing Reading Listening CLB LEVEL
5 5 4 5 5

 

 ● تمکن مالی:

شرط دیگر در این فرایند اثبات تمکن مالی می باشد. در واقع اداره مهاجرت از این طریق قصد دارد اطمینان حاصل کند که فرد متقاضی، سرمایه لازم برای گذراندن یک سال اول زندگی خود و خانواده خود در کانادا را دارا می باشد. لازم به ذکر است این مبالغ به هیچ نهاد یا شخصی پرداخت نخواهد شد و صرفا باید مدارکی که نشان دهنده وجود این مقدار دارایی هست، ارائه شود.

در جدول زیر میزان سرمایه لازم برای اثبات تمکن مالی به نسبت تعداد افراد خانواده ذکر شده است. (ارقام به دلار کانادا می باشد)

تعداد اعضا خانواده حداقل سرمایه برای 1 سال
1 نفر $12,960
2 نفر $16,135
3 نفر $19,836
4 نفر $24,083
5 نفر $27,315
6 نفر $30,806

 

 ● تحصیلات دانشگاهی:

شرط بعدی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، حداقل مدرک تحصیلی برای اقدام به دریافت استارت آپ ویزا می باشد. نکته مهم در این مورد این هست که اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای تحصیلات شرط خاصی را اعلام نکرده است. اما با توجه به تجربه کارشناسان شرکت ونتیج وجود تحصیلات تکمیلی در فرایند پذیرش موثر می باشد. بنابراین شرکت ونتیج تنها اقدام به پذیرش متقاضیان با حداقل مدرک لیسانس می نماید.

​توجه: لازم به ذکر است که بر خلاف برخی روش های دیگر مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی به کانادا ، ویزای ورک پرمیت و...، که منجر به دریافت ویزای موقت کاری یا تحصیلی می شوند؛ برنامه مهاجرتی استارت آپ ویزا کانادا به صورت مستقیم به دریافت اقامت دائم یا PR کل خانواده منجر خواهد شد. به همین دلیل بررسی پرونده های استارت آپ ویزا در اداره مهاجرت با دقت و حساسیت بالایی صورت می پذیرد، بنابراین این کار نیاز به تجربه و تخصص بالا مشاوران و وکلای مهاجرت دارد تا پرونده ای قابل دفاع و تخصصی ارائه شود که بتواند نظر آفیسر اداره مهاجرت را جلب کند.

 

​جهت مشاوره رایگان با کارشناسان، میتوانید با ثبت درخواست مشاوره رایگان منتظر تماس کارشناسان ما باشید.(اینجا کلیک کنید)