مراحل اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ

 به طور کلی فرآیند اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی استارت آپ ویزا، شامل دو مرحله اصلی می باشد.
مرحله اول دریافت Letter of support یا نامه حمایتی می باشد.در واقع مرحله اول شامل آماده سازی پروژه و تکمیل مدارک و مستندات و ارائه به یکی از مراکز معتبر مورد تایید اداره مهاجرت کانادا که وظیفه بررسی و تایید پروژه های استارتاپ و حمایت آنها را به عهده دارند؛ می باشد. (برای آشنایی بیشتر با این مراکز اینجا کلیک کنید.) این مراکز پس از بررسی پروژه در صورت تایید، نامه ای با عنوان Letter of support یا نامه حمایتی صادر می کنند. نامه حمایتی در فرآیند استارتاپ ویزا به عنوان اصلی ترین بخش از فرآیند استارتاپ ویزا شناخته می شود و درواقع بخش عمده ای از کار مهاجرت با دریافت این نامه انجام شده است. البته ناگفته نماند با وجود اهمیت و الزام این نامه، همچنان فرایند اخذ اقامت پایان نیافته است و باید مراحل دیگری سپری شود.
مرحله بعدی در این فرآیند ارسال پرونده به انضمام نامه حمایتی به اداره مهاجرت کانادا جهت بررسی نهایی وصدور ویزای مهاجرتی می باشد. در این مراحل مسائلی مانند سوابق امنیتی و فعالیت های خاص مورد تحریم، آزمایش های پزشکی لازم برای مهاجرت و تمکن مالی افراد نیز بررسی خواهد شد. و در صورت تایید تمام این موارد توسط آفیسر اداره مهاجرت ویزای مهاجرتی افراد صادر می شود.
شاید در نگاه اول این فرآیند ساده به نظر برسد اما رسیدن به نامه حمایتی کاری است تخصصی، علمی و مستلزم تجربه که پیش نیاز آن سالها تلاش و تجربه در فعالیت های علمی و توسعه کسب و کارها می باشد. به نحوی که تنها پروژه هایی می توانند این تاییدیه را بگیرند که کاملا حساب شده، علمی، اقتصادی و فنی کار شده باشند و با نیاز های روز بازار جهانی هم راستا بوده و کاملا واقعی باشند.
متاسفانه با گسترش تقاضای اخذ این نوع اقامت افراد سود جو و کم تجربه، بعضاً پروژه هایی ارائه می دهند که صرفا روی کاغذ هستند و وجود خارجی ندارند و از این طریق به کلاه برداری و سوء استفاده از نیاز و اعتماد مردم می پردازند.
در این بین شرکت ونتیج با بهره گیری از سابقه چندین ساله در اکوسیستم استارت آپی کانادا و شناخت نیاز های روز بازار جهانی و همچنین متخصصین کارآزموده و به روز؛ تمام توان علمی و اجرایی خود را در جهت ارائه بهترین خدمات اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارتاپ ویزا به کار گرفته است.
با توجه به مطالب گفته شده مدت زمانی که طول می کشد تا متقاضیان بتوانند از این طریق اقامت دائم خود و خانواده خود را دریافت کنند بازه ای بین یک سال و نیم تا دو سال می باشد.