ثبت پتنت

 

 پتنت یا حق مالکیت فکری و معنوی تاییدیه ای است که به سبب آن حافظت از نوآوری‌ها و دستاوردهای فناورانه، صورت می گیرد.
در عصر حاضر از ثبت اختراع یا پتنت، به‌طور گسترده‌ای استفاده می‌شود و شرکت‌های فناور بزرگ، کسب‌وکارهای نوپا و مخترعین جهت حفظ ماکیت فکری و حق و امتیاز انحصاری نوآوری خود اقدام به ثبت پتنت می‌ کنند.
مبتکر یک طرح یا محصول یا فرآیند نوآورانه با ثبت پتنت حق انحصاری بهره برداری از طرح خود را در محدوده جغرافیایی خاص و در بازه زمانی مشخص به صورت رسمی مختص خود کرده و از بهره برداری دیگران از طرح خود با استفاده از ساز و کار سازمان های ارائه دهنده حقوق مالکیت فکری جلوگیری می کند.
در این میان سازمان های مختلفی در سر تا سر جهان اقدام به ارائه خدمات مالکیت فکری می نمایند که یکی از معنبر ترین آنها پایگاه اطلاعاتی ثبت اختراعات امریکا می باشد (USPTO). افرادی که اختراع خود رادر این سازمان ثبت کنند یا به عبارتی یو اس پتنت US Patent  دریافت کنند از مزایا و گستره حفاظتی و حمایتی این سازمان برخوردار خواهند شد.
شرکت ونتیج جهت توسعه کسب و کارهای نوآورانه اقدام به ارائه خدمات ثبت US Patent در امریکای شمالی می نماید. از این رو مبتکرانی که تمایل به بهره گیری از امتیازات پایگاه ثبت اختراعات امریکا دارند می توانند با متخصصان این شرکت تماس گرفته و از شرایط خدمات بین المللی این شرکت مطلع شوند.